Koniec listopada to okres, w którym większość europejskich ośrodków narciarskich otwiera swoją ofertę dla pierwszych spragnionych zimy narciarzy i snowboardzistów. Wasze ulubione miejscówki nie są już tylko w fazie oczekiwania na sezon, ale realnym celem najbliższych podróży. Wiecie już gdzie jechać? 

Od połowy miesiąca mogliśmy jeździć we włoskiej Cervinii. Otwarte było Davos, Diablerets, Verbier, Zermatt i St Moritz w Szwajcarii, austryjacki Hintertux, Kitzsteinhorn, Obergurgl, Solden, Stubai oraz Tiges we Francji. Widząc za oknem przebłyski słońca i wskaźnik termometru na plusowych temperaturach z biciem serca oglądałam stoki na kamerkach internetowych. Komu pozwolił na to czas mógł korzystać z profitów jakie zafundowała nam pogoda w wymienionych resortach.

hintertux-early-seasonHintertux

cervinia-valtournenche-early-season Cervinia

zermatt-early-season Zermatt

kitzeinhorn-glacier-earls-seasonKitzeinhorn

Teraz sytuacja jest już o wiele bardziej sprzyjająca. Możemy pojeździć w:

AUSTRIA

Dachstein 4/5 otwartych wiciągów

Kaunertal 8/16 otwartych wyciągów

Molltaler 6/9 otwartych wyciągów

Obergurgl 14/23 otwartych wyciągó

Pitztaler 6/12 otwartych wyciągów

SZWAJCARIA

Engelbrg 6/22 otwartych wyciągów

Grimentz-Zinal 9/21 otwartych wyciągów

Saas Fee 5/22 otwartych wyciągów

WŁOCHY 

Aprica 2/17 otwartych wyciągów

Ghiacciaio 3/3 otwartych wyciągów

Gressoney La Trinite 3/11 otwarttych wyciągów

Madesimo 2/12 otwartych wyciągów

Solda 5/11 otwartych wyciągów

Val Senales 7/12 otwartych wyciągów

FRANCJA 

Val Thorens 11/28 otwartych wyciągów

Chociaż w ostatnim tygodniu w Europie nie sypnęło śniegiem tak jak w Stanach Zjednczonych trzeba być dobrej myśli. W najbliższy piątek ekipa Snow Motion rusza na podbój Val Thorens i odbywającego się tam co roku Boarderweeka. Kto się nie zapisał ma ostatnią szansę. DOŁĄCZ DO BOARDERWEEKA!

Z tygodnia na tydzień otwartych ośrodków narciarskich będzie już tylko co raz więcej, a wielu z Was przygotowuje się do pierwszych wyjazdów lub wybiera z oferty na ten sezon. Przed ostateczną decyzją śledźcie raport pogodowy, co piątek dostępny na blogu wraz z dawką świeżych informacji ze stoku.


KRZYCHU