Witajcie

Wraz z dniem dzisiejszym rozpoczynamy cykl artykułów. Pro Mondays.

Naszym pierwszym (a szczególnie moim faworytem) będzie Team Rider firmy Technine Snowboards, Lucas Magoon.Lucas urodził się w Lutym 89ego roku w Rutland, Vermont.

Deska: Technine LM Pro model, wiązania Technine LM Promodel 2014/15, rękawice Technine, Grenade Gloves.

W 2007 roku został przyjęty do ekipy Technine, znajnej ze swojego ciężkich i bardzo stylowych sztuczek, przede wszystkim na sekcjach jibbowych w snowarkach oraz na streecie (czyt. Na poręczach znajdujących się w mieście, umieszczonych przy schodach.)

Zasłynął ze swoich nieprzeciętnych trików i wyróżniającego się stylu w filmie produkcji Finger on da trigger „Cold World

Tu pierwszy przejazd Lucasa z filmu Cold World: Video

W roku 2008 możemy zauważyć jego przejazd w filmie „ The Boned Age” firmy Granade Gloves.

Lucas miał w 2009 roku nieprzyjemny wypadek. Doznał urazu głowy podczas jazdy na deskorolce i trafił na oddział intensywnej terapii do szpitala w Reno, w Nevadzie.

Jego Team Menager nie chciał udzielić większej ilości informacji o jego stanie zdrowia, lecz Gooner (Ksywka Lucasa) wyszedł w pełni zdrowia.

Przełomem w filmach snowboardowych był kolejny rzut ekipy Finger on da Trigger „Familia” gdzie Lucas miał swój part, ujmując to kolokwialnie MIAŻDŻĄCY SYSTEM.

Tu Link do filmu Famila: FILM

W 2010 roku Lucas wraz ze swoimi kumplami, założyli ekipę GBP (Green Bandits Production) i w 2011 roku wypuścili film GREMLINZ który, różni się nieco od innych filmów snowboardowych, lecz triki i styl jaki jest w nim zawarty, jest nie do porównania. O ekipie GBP napiszę w innym artykule.

Wracając do roku 2009. W tym czasie Ekipa FODT ( Finger on da trigger) była na nagrywaniu materiału w Polsce. w 2010 roku, pojawił sie kolejny film ekipy, THE ARENA, którego premiera odbyła się w Kinie Luna. W Filmie The Arena możemy także zobaczyć part Lucasa Magoona z paroma sztuczkami wykonanymi na Warszawskich miejscówkach takich jak PKP Powiśle (Murek przy schodkach do parku).

Ostatnim filmem ekipy Finger on da Trigger była „Familia 2” z 2011 roku.

Aktualnie Lucas Magoon mieszka ze swoja żoną Tonyą Magoon i resztą ekipy GBP w Vermont, Rutland.

Jego przejazdy pojawiają się przede wszystkim w filmach ekipy Green bandits production, takich jak Gremlinz (o którym wspomniałem wyżej), Gremlinz 2 „Refried Batch” i „Busit” znajdujący się na portalu vimeo.

Najświeższym filmem który wyjdzie wraz z udziałem Lucasa, jest to „Gratitude” również od ekipy GBP.

Link do zapowiedzi TU – Świeżynka ma tylko tydzień:)

 

~Arski