Wielu z nas narty utożsamia z wyjazdem w Alpy lub ofertą ośrodków w Czechach, Słowacji i stacji narciarskich w Polsce, ze względu na oszczędność czasową związaną z przejazdem. Myśleliście jednak żeby zmienić kierunek i wybrać się zimą na wschód? Nowoczesny ośrodek i niewielka odległość dzieli nas od Bukovela – jednego z największych ośrodków narciarskich w centralnej Europie, usytuowanego na Ukrainie.

Oferta naszych wschodnich sąsiadów kusi nowoczesną infrastrukturą i bardzo dobrą organizacją. Ośrodek położony na wysokości 910 m.n.p.m. u podnóża góry Bukovel oferuje 57 km tras połączonych siecią 17 wyciągów, głównie krzesełkowych i 2 multi windy. Oprócz tego dostępne są też wyciągi dla dzieci. Nowoczesna infrastruktura dzięki wsparciu Włochów i Szwajcarów wciąż się rozbudowuje i ma w najbliższej przyszłości w planach podwoić ilość tras, a nawet ubiegać się o organizację zimowej Olimpiady w 2018 roku.

Trasy są bardzo dobrze przygotowane, regularnie odśnieżane, wszystkie wyposażone w armatki śnieżne. Wytyczono je na wzgórzach otaczających ośrodek – Bukovel (1127 m.n.p.m.), Czarna Klewa (1246 m.n.p.m.), Dowga (1372 m.n.p.m.) Nartostrady łączą się, dzięki czemu możemy objechać ośrodek dookoła. Trasy nie są długie, jednak dzięki połączeniu możliwe są też dłuższe zjazdy. Większość tras oznaczono kolorem czerwonym, ale sporo jest też niebieskich (w tym najdłuższa dwukilometrowa) i trochę czarnych. Codziennie pomiędzy 17, a 21 można korzystać z oświetlonego stoku, znajdującego się przy samym parkingu samochodowym

Po stoku czekają na Was stylowe i nowoczesne restauracje, hotele, parkingi, sklepy. Tutejsza dbałość o szczegóły i utrzymanie wysokiej jakości usług jest niespotykana w innych rejonach Ukrainy. Jest też kilka pubów i klubów, gdzie największy z nich to BUKA, zdolny pomieścić nawet 2000 osób.

Co na pewno zachęci część osób to ceny miejscu. Za piwo zapłacimy ok. 1,5 zł w sklepie i ok. 6 zł na stoku. Obaid w restauracji to wydatek rzędu ok. 13 zł. Na miejscu działa też SPA, lodowisko, kręgielnie i pijalnie wód mineralnych.

Dla miłośników freestylu powstał też snowpark z możliwościami zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych riderów.

snoupark_bukovel_2ILOŚĆ TRAS ZJAZDOWYCH: 56                                                                                  WYCIĄGI:17

DŁUGOŚĆ TRAS ZJAZDOWYCH: 57 km                                                                       ORCZYKI:3

TRASY ŁATWE: 21                                                                                                  KRZESEŁKA: 14

TRASY ŚREDNIE: 28

TRASY TRUDNE: 7                                     

Bukovel

WYSOKOŚĆ: 900 – 1372 m.n.p.m. 

APRES SKI: SPA, lodowisko, kręgielnia, pijalnia wód mineralnych, restauracje, puby, kluby

ZOBACZ MIEJSCÓWKĘ NA KAMERACH LIVE 

ВП_Буковель_2

bukovel02

bukovelnocna