Jeśli od lat jesteś bywalcem stoków narciarskich to wiesz, że jest kilka charakterystycznych typów narciarzy i snowboardzistów, których można spotkać niemal wszędzie. Jeśli jesteś żółtodziobem i zastanawiasz się co tak naprawdę Cię czeka podczas pierwszych ślizgów to przygotowaliśmy dla Ciebie 8 typów ludzi, których spotkasz na stoku:

1. Łamaga

Z daleka go/ją widać. Od 3 lat jeździ tak, jakby to był jego pierwszy raz. Technika upadku opanowana do perfekcji, jednakże przemieszczanie się z gracją po śniegu jest poza jej zasięgiem. Często można poznać po rękach, którymi macha w każdą stronę (mając dwie ręce macha w trzy strony naraz).

2. Primabalerina

Kobieta sukcesu. Wie czego chce od życia. Chce świetnie jeździć na nartach i nic jej nie przeszkodzi – nawet brak talentu. Jest najważniejsza na stoku i każdy powinien podziwiać jej ruchy (oklaski wskazane).

3. Mistrz

Na stok idzie pokazać kto tu rządzi. Twarde buty, które musi rozpinać po każdym zjeździe, garda na kasku i ten błysk w oku. Ściga się sam ze sobą, bo nikt nie dorasta mu do pięt.

4. Instruktor

Rzadko z wykształcenia. Raczej z powołania. Jadąc z Tobą na krzesełku podpowie Ci że źle wchodzisz w lewy skręt i że prowadzisz za nisko prawą rękę. Za swoje rady nie oczekuje wynagrodzenia – jest po prostu dobrym człowiekiem.

5. Muzyk

Lubi muzykę. Na równi ze swoją deską snowboardową. To jego 2 życiowe pasje. Deskę wszyscy widzą.. A muzyka? Nic prostszego – wystarczy mały głośnik aby móc dzielić się swoją muzyką ze współpasażerami w gondoli!

6. Miejscowy

Typowy cwaniaczek. Ma swoją ekipę, ale czasami woli się urwać i pojeździć solo. Wie w jakich godzinach gdzie jest największa kolejka, w którym miejscu tworzą się muldy a z obsługą gawędzi jak ze starymi kumplami. Fanatycy freeridu powinny zapoznać się z miejscowymi – są najlepszymi przewodnikami.

7. Zakochana para

Są jak stare, dobre małżeństwo. Nie rozstają się nawet na chwilę i nie potrafią żyć bez siebie. Więcej się przytulają, aby chronić się przed zimnem, niż jeżdżą. Ich ulubionym miejscem na stoku jest klimatyczna knajpka, która serwuje grzane wino.

8. Bogacz

Niezależnie od poziomu zaawansowania ma zawsze najnowszy i najlepszy sprzęt. Nawet jeżeli się dopiero uczy, to i tak kupi narty dla ekspertów, bo są droższe. Na sobie ma kurtkę, za którą można kupić całą małą wioskę w Bieszczadach.