Bez wątpienia wszyscy Ci, którzy całe lato marudzą swoim znajomym, że wolą zimę i leżąc na plaży myślą: “to słońce to by lepiej wyglądało w otoczeniu śniegu” odnajdą samych siebie (a także mnóstwo śniegu) w Les 2 Alpes. Oto lista 12 powodów, dla których musisz tam pojechać:

1. Tam nigdy nie brakuje śniegu.

Jest to ośrodek położony w naprawdę wysokich górach – najwyższych w Europie jeśli wierzyć Wikipedii. Najwyższe stoki położone są na zawrotnej wysokości 3600 m.n.p.m co w tym klimacie oznacza lodowiec!

2. Można podszkolić się w języku miłości…

Zawsze chciałeś oczarować swoją dziewczynę znajomością obcych języków, ale jakoś brakowało czasu? Jadąc do alpejskiego kurortu położonego we Francji możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, na trasie pokazując kto tu rządzi, by w gondoli oddać się konwersacji z rodowitymi mieszkańcami Francji.

3. Zrobisz zdjęcia na insta, których zazdrościć Ci będą wszyscy znajomi.

Piękne widoki na wysokości 3600 m.n.p.m.? Codzienność. Jadąc do Les 2 Alpes widoki masz w pakiecie, więc lepiej zaopatrz się w powerbank, aby Twój smartfon to wytrzymał.

4. Ulepisz wielkiego bałwana.

Po dniu spędzonym w wiązaniach dostaniesz niepowtarzalną okazję na ulepienie gigantycznego bałwana. Wielkość to tylko słowo – w Les 2 Alpes śniegu nie zabraknie nawet na 3 metrowego bałwana.

5. Podszkolisz się.

Jesteś narciarzem, który wymiata na stoku, nie potrzebuje instruktora bo sam wszystko łapie w lot? Ten kurort charakteryzuje się tym, że na miejscu można spotkać trenujących zawodników pucharu świata, więc może uda Ci się coś podpatrzeć z gondoli?

6. Różnica wysokości.

W Les 2 Alpes mamy do czynienia z prawie 2000 metrów przewyższeń. Robi wrażenie i niewątpliwie trzeba to odczuć na własnej skórze.

7. Miejscowa kultura.

Jest to ośrodek o wielkich tradycjach narciarskich, działa od 70 lat, dlatego w miejscowych knajpach czy hotelach można usłyszeć o niejednym sławnym człowieku który tu zawitał. Popularne są również opowieści o epickich imprezach, ale po co o nich słuchać jak można ją przeżyć?!

8. W Les 2 Alpes po zmroku gasną światła.

ale tylko na stokach. W knajpach i miejscach przeznaczonych do rozrywki dopiero się zapalają i gasną dopiero, gdy wzejdzie słońce.

9. Jest to miejsce dla każdego.

Niezależnie od umiejętności narciarskich – jeżeli kochasz to robić – będziesz miał gdzie jeździć!

10. W Les 2 Alpes jest jeden z najlepszych snowparków w Europie.

Najlepsi riderzy wskazują snowpark w L2A jako jedną z najbardziej kultowych miejscówek. Sprawdź to!

11. Duży teren dla freeriderow.

Dużo większą swobodę czujesz poza trasą? Puch cieszy Cię najbardziej na świecie? Nie będziesz zawiedziony odwiedzając Les 2 Alpes.

12. Zima cały rok.

Dzięki lodowcowi w Les 2 Alpes można jeździć niemal cały rok (wyłączając przerwy techniczne).

Przekonaliśmy Cię, na co czekasz? Zobacz ofertę wyjazdów do Les 2 Alpes organizowanych przez SnowMotion. Kliknij tutaj.