Ostatnio było o miejscówce a teraz o 10 trikach które powinien znać każdy FRISTAJLOWIEC.

Zacznę od tego skąd pomysł na taki post. Otóż wielu jest snowboardzistów który dobrze jeżdżą na deskach, a dokładniej mówiąc, poprawnie pod względem techniki jazdy, lecz jest to bez płciowe. Nic więcej od Siebie nie dają, uważają że triki są czymś nie osiągalnym a gdy próbują zrobić 180 to dostają takiej szarpaniny jakby w Lidlu stali i była wyprzedaż klapeczków.

A dorzucenie paru sztuczek do swojej jazdy może spowodować że na stoku wzbudza się większy respekt.

Zacznijmy więc od samych sztuczek na śniegu. Podstawa!

1.Frontside 180 do jazdy na switch. To taka podstawa, aby nauczyć się pożądnie 180, żeby nie szarpać rękoma przy tum i jechać dalej na switch. Dzięki temu widać że ogarniamy co się z nami dzieje na śniegu.

  1. Backside 180, Kolejnym punktem. Bardzo łatwa sztuczka. Jeśli będziemy pamiętać o odpowiednim podciąganiu kolan, to wygląda naprawdę stylowo a dodana tak o, po prostu, do jazdy, BEZ SZARPANIA, wprowadza dużo finezji i polotu J

  1. Backside Shifty tail drag. Jedziemy sobie prędko i w miejscu w który stoku się załamuje, podnosimy mocno nose do góry, deskę obracamy o 90 stopni względem pleców i ciągniemy ogonem przez sekundę po śniegu. Styl 100% a bardzo łatwa sprawa.

bs shifty

4.Lazy Man – dość nowo odkryta sztuczka. Polega na kładzeniu się na śniegu. Bardzo prosta a fajnie wygląda i można dorzucić ją na różnego rodzaju przeszkody.

lazyyy

  1. Nollie – Bardzo prosta sztuczka polegająca na wybijaniu się z nosa, gdy robimy ją z różnych załamań stoku, naprawdę dobrze wygląda.

  1. Tail/Nose roll. – Jest to zwykłe kręcenie się na tailu czy nosie. Wystarczy przekręcić barki w daną stronę, obciążyć nos lub ogon i deska sama zacznie rotować J

  1. Technika jazdy „kompensacyjny śmig” dobra pozycja, nisko na nogach i dobrze wykonana ta technika wygląda bardzo profesjonalnie i stylowo.

 

  1. Skorpion – Na każdej ściance śniezno lodowej można najechać i zahamować przekręcając deske o 90 stopni a następnie podeprzeć się ręką i lekko „wypiąć” miednicę w przód.
  2. Ollie – Podstawowy wyskok który jest wejściem do nauki każdej innej sztuczki                                       https://www.youtube.com/watch?v=H_tSuAipjWc
  3. Czuć przy tym wszystkim zabawę! Pamiętajcie, najlepszy snowboardzista to nie ten co nadupcz wszędzie srogie sztuczki, a ten który ma jak najwięcej frajdy!

Wybaczcie ale do innych sztuczek nie ma zdjęć ani filmików. Musicie sami dopytać instruktorów ze SnowMotion 🙂

~Arski